رنگ طلایی لوكس ترین رنگ دنیاست.

طلا همیشه نماد تجمل، ثروت و موفقیت بوده است. طبیعی است که به دنبال استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون منزلتان باشید. چرا که این رنگ درخششی لوکس به دیوارها، مبلمان، دکوراسیون منزل می دهد.

 

امروزه کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون بسیار ترویج یافته و مورد پسند قرارگرفته است. ولی برای استفاده از این رنگ باید توجه داشت که رنگ طلایی با تمامی ابهتش، زمانی زیبا به نظر می رسد كه ظرافتش هم در نظر گرفته شود. استفاده از این رنگ در طراحی اندکی مهارت می طلبد. درصورتی که تناسب را رعایت نكنید حضور همین رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می كند.

 ترفند به کار بردن رنگ طلایی، انتخاب تن رنگی مناسب، استفاده در جای مناسب و ترکیب مناسبی است. این رنگ را به خوبی می توان در کنار بسیاری از رنگ ها استفاده کرد.

در این مطلب، نکات کلیدی استفاده از رنگ طلایی که در ترکیب دکوراسیون منزلتان به شما کمک خواهد کرد؛ بیان می کنیم.

طلایی مدرن/طلایی كلاسیک

رنگ طلایی در سبک كلاسیک شناخته شده تر است. در واقع این رنگ در هر جایی استفاده شود فضا را لوكس می كند.

استفاده از رنگ طلایی در سبک مدرن هم باعث می شود این سبک كمی به سمت تجمل كشیده شود. در سبک مدرن رنگ طلایی در سطوح صاف تری استفاده می شود اما در سبك كلاسیک روی منبت ها و ابزارهای چوبی و برنز پر نقش و نگار به كار می رود؛ مثلا در خانه‌ای به سبک مدرن ممكن است یک دیوار آجری داشته باشید كه تنها چند آجر آن را طلایی كنید.

از پیشنهادهای دیگر استفاده از رنگ طلایی در خانه‌ای به سبک مدرن، نصب یك قاب طلایی رنگ ساده روی زمینه یك دیوار است.

حذف نور موضعی:

رنگ طلایی درخشش دارد. پس احتیاج به استفاده از نور موضعی در فضا وجود ندارد چون باعث می‌شود از جلوه رنگ طلایی كاسته شود و زمانی كه طلایی در معرض مستقیم نور قرار می‌گیرد، درخشش آن چشم را آزار می‌دهد.

معمولا رنگ طلایی در جاهایی استفاده می‌شود كه نور طبیعی نداریم یا به شكلی محدود در فضا وجود دارد. برای دكوراسیونی با رنگ طلایی حتما باید از نورهای آفتابی در فضا استفاده كرد. به این خاطر كه رنگ طلایی بیشترین درخشش را در فضای تاریک دارد.

مات یا براق؟

استفاده از رنگ طلایی به صورت مات یا براق دو حس مختلف را در دكوراسیون به وجود می‌آورد. وقتی می‌خواهیم در سبك مدرن از رنگ طلایی استفاده كنیم، بهتر است به صورت مینیمال (مختصر و محدود) باشد؛ یعنی از رنگ طلایی با پوشش مات و در كمترین سطح استفاده كنیم ولی زمانی كه می‌خواهیم رنگ طلایی بیشتر در فضا به چشم بیاید، باید از طلایی با درصد برق بیشتری استفاده ‌كنیم.

محدوده ممنوعه:

بهتر است در آشپزخانه كمترین رنگ طلایی را به كار ببرید. اكثر دكوراتورهای ماهر دنیا استفاده از رنگ طلایی را تنها به صورت نواری در اطراف كابینت‌ یا سرامیك میانی كابینت‌ها توصیه می‌كنند.

اگر آشپزخانه شما از نور کافی و مناسب برخوردار نیست با کمی رنگ طلایی به فضا زیبایی خاصی ببخشید . برای روح بخشیدن به آشپزخانه با رنگ طلایی، دیوار زیر پنجره را به رنگ طلایی مایل به زرد و بقیه دیوارها را کرم روشن کنید.

پرده های آشپزخانه را نیز به رنگ عنابی و عسلی و لوستر سقف آشپزخانه را زرد و طلایی انتخاب کنید. برای تکمیل چیدمان نیزبر روی اوپن آشپزخانه یا کابینت، گلدانی سرامیکی سورمه ای با گل های قرمز بگذارید.

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سالن غذاخوری تاریک و بدون نور از ترکیب رنگ طلایی با سفید استفاده کنید.

مایان چوب، طراح و تولید کننده مبلمان نئوکلاسیک لاکچری